تبلیغات
gharibe ashena - ورزشی

ورزشی

 

نوع مطلب :ورزشی ،

نوشته شده توسط:Afshin heydarri

كارسخت استقلال و ذوب آهن مقابل تیم های نفتی
تلاش سپاهان برای رسیدن به صدرجدول

هفته بیست و سوم لیگ برتر درحالی از فردا (جمعه) آغاز خواهد شد كه نزدیكی امتیازات و حساسیت رقابت در نیم فصل دوم، تیم های لیگ برتری را برآن داشته تا به غیر از پیروزی به دنبال چیزی دیگر از ایستگاه بیست و سوم نباشد.
از اصفهان تا تهران و از انزلی تا خوزستان همه تیم ها به دنبال پیروزی و برد هستند، البته با انگیزه های متفاوت و برای رسیدن به هدفی یكسان. برخی تیم ها برای قهرمانی، برخی برای بقا و دسته ای دیگر برای ثبات. اینها هفته بیست و سوم لیگ برتر را جذاب می كند، هفته ای كه از عصر جمعه با برگزاری هفت دیدار آغاز می شود و شنبه آینده با دیدارشاهین بوشهر- پیروزی به اتمام می رسد. درزیر اشاره ای گذرا به دیدارهای هفته بیست و سوم لیگ برتر خواهیم داشت.
درگیری ذوب آهن با حاشیه
صدرنشین لیگ برتر استقلال و سپاهان را دریك قدمی خود می بیند. این تیم پس از تحمل دو شكست پی درپی برابر سایپای البرز و سپاهان اصفهان جایگاهش درصدرجدول به خطر افتاده است، درهفته بیست و سوم با اندیشه جبران مقابل صنعت نفت آبادان قرار می گیرد. این تیم كه ظاهراً با مشكلات حاشیه ای درگیر است، عصر جمعه تیمی را میزبانی می كند كه چهار هفته است نبرده و متاثر از سه باخت و یك تساوی به رده نهم جدول سقوط كرده است.
عزم پاس برای سقوط؟!
پاس همدان عزم خود را برای سقوط به لیگ دسته اول جزم كرده است! این تیم كه به باخت عادت كرده است، با آمدن یاوری هم ترك نكرده و می بازد. پاس همدان 13هفته كه برد نداشته و این هفته در ورزشگاه خانگی خود به دیدار سپاهان می رود كه جز مدعیان قهرمانی است و برای رسیدن به صدرجدول تلاش می كند.
آیا سپاهان به تیم یاوری اجازه می دهد كه طلسم ناكامی ها را شكسته و خود را از صف قعرنشینان جدا كند یا اینكه باز هم دست همدانی ها از امتیاز كوتاه می ماند و یك گام دیگر به سقوط نزدیك می شوند.
مصاف استقلال
با ركورددار تساوی
آبی پوشان تهرانی این هفته میزبان تیم نفت تهران هستند. شكست این تیم 23امتیازی كه رتبه پانزدهم جدول را در اختیار دارد، برای شاگردان مظلومی شاید كار دشواری نباشد اما زمانی كه به بازی رفت دو تیم بازمی گردیم، آنجائی كه استقلال با تمام توانش مقابل نفت به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافت. به این نتیجه می رسیم كه تیم اوج گرفته مظلومی نمی تواند خود را درمصاف با نفت از پیش برنده بداند.
تیمی كه هفته گذشته با نتیجه 4 بریك پاس همدان را شكست داده و اسب خود را برای فرار از انتهای جدول زین كرده است، نمی تواند مقابل تیم استقلال از پیش بازنده باشد و بدون شك دراین بازی با اندیشه كسب امتیاز به میدان خواهد آمد.

اخبار كوتاه از فوتبال

خودداری معصومی از حضور در كادرفنی تیم ملی فوتسال
كاپیتان سابق تیم ملی فوتسال اعلام كرد قصد حضور در كادر فنی تیم ملی را ندارد و در دیدار با برزیل نیز روی نیمكت نخواهد نشست. معصومی در این باره گفت: شمس دوست داشت من كار سرپرستی تیم ملی را انجام دهم كه ترابیان موافق نبود. دیگر فكر نمی كنم در كادر مربیگری به من احتیاجی باشد و به همین دلیل با تیم های باشگاهی كار خواهم كرد.
كسر 15 درصد از قرارداد شیث رضایی
كمیته انضباطی باشگاه پیروزی شیث رضایی را به كسر 15 درصد از قرارداد ش محكوم كرد. منصور بیك محمد لو، دبیر كمیته انضباطی باشگاه دراین باره گفت: شیث رضایی در تهران حضور نداشت اما با هماهنگی های به عمل آمده، دفاعیاتش را به باشگاه ارسال كرد و اعضای كمیته انضباطی پس از مطالعه لایحه دفاعیه، وی را به دلیل انجام مصاحبه ای كه به تنش در باشگاه انجامید، به كسر 15 درصد از مبلغ قراردادش محكوم كردند.
رونالدو آخرین حضور خود در تیم ملی برزیل را جشن می گیرد
رونالدو ستاره فوتبال برزیل كه روز دوشنبه كناره گیری خود را از دنیای فوتبال اعلام كرد ، گفت: امیدوارم بتوانم آخرین حضور خود در زمین فوتبال را در قالب یك بازی برای تیم ملی برزیل جشن بگیرم . رونالدو افزود: می خواهم بازیكنانی را كه با من در تیم ملی برزیل همبازی بودند ، در كنار هم جمع كنم تا در حضور كسانی كه به من كمك كردند ویا به من عشق می ورزند ، بازی كنیم.
مخالفت مجدد سپاهان با رفتن قلعه نویی به تیم ملی
باشگاه سپاهان اعلام كرد با حضور سرمربی خود در تیم ملی فوتبال ایران مخالف است.انصراف كارلوس كرش از حضور در ایران سبب شد بار دیگر نام مربیان ایرانی برای حضور در راس تیم ملی مطرح شود. در این بین نام امیر قلعه نویی بیش از سایرین به چشم می آید و این درحالی است كه چندی قبل هم نام او مطرح شد اما مدیرعامل باشگاه سپاهان صراحتا اعلام كرد با حضور قلعه نویی در تیم ملی مخالف است.
مرفاوی از باشگاه مس قهر كرد
صمد مرفاوی از كرمان قهر كرد و به تهران آمد. پس از آنكه مرفاوی، نبی الله باقری ها و عادل كلاه كج را از تمرین های مس كرمان اخراج كرد و آنها را به كمیته انضباطی باشگاه واگذار كرد، مسئولان این باشگاه دراقدامی باقری ها را به تمرین های این تیم بازگرداندند اما عادل كلاه كج را به كمیته انضباطی باشگاه واگذار كردند تا در مورد او تصمیم گیری شود. اما صمد مرفاوی سرمربی مس كه از بازگشتن باقری ها به تمرین های تیم ناراحت بود و عقیده داشت باشگاه این بازیكن را به نادرست با وی آشتی داده است، به همین دلیل سه شنبه شب از باشگاه مس قهر كرد و به تهران آمد.
بازگشت مدافع اخراجی به تیم پیكان
مشاور مدیرعامل باشگاه پیكان قزوین از برطرف شدن سوءتفاهم بین كاپیتان تیم فوتبال و باشگاه و بازگشت وی به تمرینات خبر داد. رهقی گفت: پس از بررسی هایی كه از سوی مسئولین باشگاه انجام شد، سوءتفاهمات پیش آمده بین باشگاه و رحمان رضایی برطرف شد و وی در تمرینات تیم پیكان شركت خواهد كرد.در خصوص میرقربانی دیگر اخراجی پیكان نیز قرار است كمیته انضباطی باشگاه تصمیم بگیرد.
هافبك پیروزی ، چهار هفته دور از میادین
پزشك تیم پیروزی از دوری 4 هفته ای محمد منصوری از میادین فوتبال خبر داد.دكتر فرید زرینه در خصوص وضعیت محمد منصوری اظهار داشت: عكس MRI این بازیكن را گرفتیم. متاسفانه ایشان به دلیل پارگی فیبر عضله پا و كشیدگی نوع درجه 2 نمی تواند به مدت 3 الی 4 هفته پیروزی همراهی كند.


هفته سیزدهم لیگ برتر بسكتبال
مدعیان میزبانی می كنند

سیزدهمین هفته در لیگ برتر بسكتبال امروز (پنجشنبه) با برگزاری 6 دیدار به پایان می رسد.
بیست و دومین دوره لیگ برتر بسكتبال كه از روز دوم دی ماه آغاز شده است و این روزها به سرعت خود را پیش می برد، امروز(پنجشنبه) هفته سیزدهم خود را پشت سر می گذارد.
دردیدارهای این هفته تیم مهرام كه با پیروزی برابر الریاضی اردن به عنوان نخستین تیم راهی مرحله نیمه نهایی مسابقات غرب آسیا شده، میزبان بانك سامان است. بانك سامانی ها كه با نتایج خوب خود هفته های گذشته نشان داده كه برای رسیدن به شرایط مناسب گام برمی دارد.دانشگاه آزاد تهران و توزین الكتریك كاشان دیگر تالار بسكتبال آزادی را برگزار خواهند كرد. هر 2تیم با پیروزی درهفته دوازدهم از روحیه بالایی برخوردارند و می توان جدال شاگردان مهران حاتمی و ولادیوروویچ را از نظر جایگاه شان درجدول مهمترین بازی هفته قلمداد كرد. ذوب آهن، صدرنشین فعلی لیگ درسالن ملت اصفهان میزبان هیئت شهركردی است كه یك پیروزی ارزشمند را درهفته گذشته مقابل كاسپین دركارنامه خود به ثبت رساند.برنامه بازی های هفته سیزدهم لیگ برتر:
¤ مهرام تهران - بانك سامان تهران
¤ دانشگاه آزاد تهران - توزین الكتریك كاشان
¤ ملی حفاری اهواز- راه و ترابری قم
¤ ذوب آهن اصفهان - هیئت بسكتبال شهركرد
¤ پتروشیمی بندرامام - شهرداری گرگان
¤ كاسپین قزوین - ب. آ شیراز
جدول رده بندی: 1- ذوب آهن اصفهان 23امتیاز، 2- پتروشیمی بندر امام 22 امتیاز، 3- راه و ترابری قم 22 امتیاز، 4- توزین الكتریك كاشان 20امتیاز، 5- مهرام تهران 18 امتیاز (2بازی كمتر).

تساوی باارزش شالكه و نیمكت نشینی كریمی در مستایا
پیروزی تاتنهام در سن سیرو

پیروزی تاتنهام در خانه میلان و توقف خانگی والنسیا نتایج دیدارهای سه شنبه شب لیگ قهرمانان اروپا بودند.
سه شنبه شب با انجام دو دیدار دور رفت مرحله یك هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا آغاز شد. در این رقابتها تاتنهام با شكست یك بر صفر میلان شگفتی آفرین شد. شالكه نیز همراه با علی كریمی توانست والنسیا را در اسپانیا با تساوی یك بر یك متوقف كند.
شاگردان هری ردنپ سه شنبه توانستند میلان را با تك گل دقیقه 80 پیتر كراوچ شكست دهند و امیدوارانه به بازی برگشت و حتی دور یك چهارم نهایی نگاه كنند. بهترین بازیكن بازی در ورزشگاه سن سیرو نیز هئورلیو گومس از تاتنهام بود.
در مستایا هم شالكه توانست تساوی ارزشمند یك بر یك را به سود خود رقم بزند. در این دیدار كه علی كریمی در نیمكت ذخیره های پادشاهان آبی پوش نشسته بود، رائول گونسالس با گل دقیقه 65 خود بازی را به تساوی كشاند و شالكه را امیدوارانه روانه آلمان كرد. این گل هفتاد و یكم این مهاجم اسپانیایی در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا بود و او را از پیپو اینزاگی جدا كرد. پیش از گل او، سولدادو در دقیقه 17 میزبان را پیش انداخته بود. او در پایان بازی بهترین بازیكن میدان نیز شناخته شد. كریمی در مستایا فرصت بازی دوباره در لیگ قهرمانان اروپا را نیافت.

اخبار فوتبال جهان

ماندن رائول درآلمان قطعی است
ستاره اسبق تیم ملی فوتبال اسپانیا گفت: حضورم در شالكه تا سال 2012 قطعی است . رائول گونزالس اظهار داشت: از زمانی كه در گیلزن كرشن هستم و با شالكه همكاری می كنم، احساس خوشی دارم. آنچه مسلم است، اینكه تا سال 2012 در این تیم خواهم ماند . این بازیكن 33 ساله تابستان سال جاری پس از بیش از یك دهه فعالیت برای كهكشانی های رئال مادرید به پیشنهاد تیم شالكه پاسخ مثبت داد . وی ادامه داد: مردم و دمسئولان به من بسیار لطف دارند. واقعا در كنار این عده احساس خوبی دارم. قكر می كنم در مدت یك سال و نیم آینده بر شدت این مناسبات باز هم اضافه شود . این اظهارات از طرف رائول درحالی عنوان شد كه برخی رسانه ها عنوان كردند گلزن قدیمی از حضور در تیم ژرمنی خرسند نیست و احتمال دارد قراردادش را در پایان فصل جاری با تیم تحت رهبری فلیكس ماگات فسخ كند .
شكایت رئال به فدراسیون فوتبال اسپانیا
باشگاه رئال مادرید نسبت به اخراج كاسیاس در دقیقه دوم بازی برابر اسپانیول معترض بوده و از داور این دیدار به فدراسیون فوتبال اسپانیا رسماً شكایت كرد.ایكر كاسیاس در دقیقه دوم بازی از هفته بیست و سوم لالیگا برابر اسپانیول با دریافت كارت قرمز از زمین بازی اخراج شد. تصاویر منتشر شده پس از بازی به وضوح نشان می داد كه پای كاسیاس برخوردی با بازیكن نداشته و تمارض بازیكن اسپانیول كه اعتراض شدید مورینیو را نیز در پی داشت باعث تحریك و تصمیم گیری غلط داور بازی شد. به همین دلیل مسئولان باشگاه رئال مادرید به طور رسمی از كمیته داوران به رئیس فدراسیون اسپانیا شكایت كردند كه قضاوت ها علیه تیم شان است.
رونالدو: این اولین مرگ من است
مهاجم برزیلی كورینتیانس در كنفرانس خبری كه جهت خداحافظیش با فوتبال ترتیب داده شوده بود گفت: این اولین مرگ من است.رونالدو لوئیس نازاریا در كنفرانس خبری خود تایید كرد كه برای همیشه فوتبال را كنار گذاشته دیگر در هیچ تیمی عضویت نخواهد داشت. رونالدو كه در بیشتر دقایق این نشست خبری گریه می كرد گفت: هر انسانی در طول زندگی خود بارها متولد می شود و بارها می میرد، من تا كنون مرگ را تجربه نكرده بودم و امروز همزمان با خداحافظی با فوتبال اولین مرگ خود را با همه وجودم تجربه كردم. مشكل اصلی من مشكل متابولیسمی است و چاقی آزارم می دهد. وی ادامه داد: مردم گاهی مرا مسخره می كنند و برایشان جالب است كه چرا من اینهمه چاق هستم و هیچ تلاشی برای لاغری نمی كنم، اما كسی از این بیماری خاموش من خبر ندارد و نمی داند كه تمرین من خیلی سنگین تر از بازیكنان بزرگ روز فوتبال است.
عواقب حضور فابرگاس در مادرید
مدیرعامل سابق باشگاه بارسلونا گفت: مردم كاتالونیا كسی را كه فرزند بارسلونا است و به مادرید می رود نمی بخشند بنابراین فابرگاس نباید بی انصافی كند.خوان لاپورتا كه در زمان مدیریت خود برای بارسلونا تلاش زیادی برای خرید فابرگاس انجام داد و به همین دلیل پس از شنیدن خبر مذاكره پرس، مدیر عامل باشگاه رئال مادرید به وكیل او گفت: فابرگاس یك خانه بیشتر ندارد و آن بارسلونا است. ماندن او در آرسنال به اندازه كافی خشم هواداران بارسلونا را برانگیخته و دیگر طاقت این را ندارند كه سسك را در لباس رئال مادرید ببینند. وی ادامه داد: او نباید بی انصافی كند و بهتر است به مردم احترام بگذارد.
پلاتینی ورزشگاه های ایتالیا را فاجعه بار دانست
میشل پلاتینی وضعیت ورزشگاه های ایتالیا را فاجعه می داند. رئیس یوفا به اظهارنظر درباره ی وضعیت فوتبال ایتالیا پرداخت و مشكل زیرساخت ها و ورزشگاه ها را مهمترین دغدغه تیم قهرمان جهان در سال 2006 دانست.
پلاتینی درباره ی زیرساخت های فوتبال ایتالیا، به یك روزنامه ایتالیایی گفت: كشورشما در سال 2006 قهرمان جهان شده است و اینتر هم در حال حاضر قهرمان جهان است، اما این به این معنی نیست كه همه چیز درست و روبه راه است. پلاتینی ادامه داد: در كالچو باید اصلاحاتی صورت گیرد تا چهره پاك، قانونی و تمیز آن بار دیگر در قاره اروپا به نمایش گذاشته شود. ورزشگاه های ایتالیا هم شرایط خوبی ندارند. در واقع می توان گفت شرایط ورزشگاه های ایتالیا فاجعه است. قوانین مربوط به بازسازی و تجهیز ورزشگاه ها اهمیت زیادی دارد. رئیس یوفا با هشدار نسبت به پسرفت احتمالی فوتبال ایتالیا عنوان كرد: بدون ورزشگاه های مناسب، فوتبال ایتالیا در قیاس با سایر كشورهای صاحب فوتبال اروپا عقب خواهد افتاد.
بایرن به اینتر بازیكن نمی فروشد
معاون باشگاه بایرن مونیخ گفت: بایرن بازیكنی به اینترمیلان
نمی فروشد.، كارل هاینس رومینیگه اظهار داشت: خود به بازیكنان مان نیاز داریم. از این رو هیچ تصمیمی به فروش بازیكن به اینتر نداریم. معاون باشگاه بایرن مونیخ افزود: برای ماسیمو موراتی، مالك اینتر احترام زیادی قائل هستم، اما علاقمند نیستم در مورد انتقال بازیكن با او بر سر یك میز بنشینم. بایرن كه اواخر بهار گذشته در بازی نهایی لیگ قهرمانان اروپا مغلوب حریف ایتالیایی شد، از راه های گوناگون می كوشد تا اسباب تضعیف روحیه اعضا نراتزوری ها در هنگام برخورد مجدد این دو شود.
مرد سال اروپا مردادماه معرفی می شود
اتحادیه فوتبال اروپا برای انتخاب بهترین بازیكن تصمیم گرفت كه مرد سال این قاره در مرداد ماه معرفی شود.یوفا تصمیم گرفته است در پایان سال جاری میلادی خود به طور مستقل در گزینش بهترین بازیكن سال عمل كند و در واقع برای معرفی مرد سال فوتبال اروپا نمی خواهد تحت تاثیر فیفا قرار بگیرد. براساس تصمیم اتخاذ شده بازیكنی كه صاحب چنین افتخاری خواهد شد، غیراروپایی خواهد بود كه در قاره سبز به فعالیت در عرصه باشگاهی پرداخته است. این حركت جدید در شرایطی است كه در سال گذشته بهترین ستاره جهان و اروپا به طورمشترك توسط نشریه فرانس فوتبال فرانسه انجام شد.
شكست بكام در پرونده دریافت غرامت 25 میلیون دلاری
ستاره قدیمی فوتبال انگلیس در ماجرای شكایت و دریافت غرامت میلیونی از یك نشریه خانوادگی شكست خورد. دیوید بكام در ماه سپتامبر گذشته علیه نشریه »این تاچ » شكایت كرد. علت این اقدام به زعم ستاره پا به سن گذاشته درج گزارشی بود كه از رابطه نامشروع وی با یك زن خیابانی به طور گسترده خبر داد. پس از انتشار این گزارش بكام 35 ساله كه از چهار سال قبل در كالیفرنیا اقامت دارد و برای لوس آنجلس گالاكسی بازی می كند، از طریق وكلای خود علیه نشریه مذكور شكایت كرد. ستاره اسبق منچستریونایتد انگلیس، رئال مادرید اسپانیا و آ.ث میلان ایتالیا خواهان 25 میلیون دلار غرامت به خاطر خدشه به اعتبارش شد. در این ارتباط مانوئل رئال، قاضی پرونده مذكور در لوس آنجلس رای نهایی را صادر كرد كه براساس آن شكایت و ادعای این لژیونر رد شد.

 

چرا كرش به فوتبال ایران نیامد؟!
مربی ایرانی جای مربی خارجی را گرفت

در حالی كه تمام اتفاقات روزهای اخیر حكایت از آن داشت كه كارلوس كرش بزودی هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده خواهد گرفت، این سرمربی پرتغالی دوشنبه شب با ارسال پیامی به رئیس فدراسیون فوتبال از حضور در ایران انصراف داد و البته مشكلات خانوادگی را بهانه كرد!
انتخاب سرمربی تیم ملی پس از هر ناكامی سالهاست كه به یكی از داستان های تكراری و البته ملال آور فوتبال ایران تبدیل شده و معمولا سرانجام خوبی نیز نداشته است. این بار و پس از ناكامی تیم ملی در پانزدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا باز هم این داستان تكرار شد.
فدراسیون فوتبال كه به دنبال ناكامی تیم ملی در جام ملت ها از سوی اهالی ورزش و خارج از آن تحت فشار قرار داشت به دنبال آن بود تا با انتخاب یك سرمربی صاحب نام و با كارنامه تا حدودی این فشار را از روی دوشش بردارد. به همین خاطر با گزینه های متعددی مذاكره كرد و در نهایت «كارلوس كرش» را به عنوان گزینه نهایی معرفی كرد.
كرش پس از آن كه مذاكرات مقدماتی را با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران انجام داد پذیرفت تا برای بازدیدی از امكانات و شرایط ایران سفری به تهران داشته باشد و از نزدیك با شرایط فوتبال كشورمان آشنا شود. این اتفاق اواخر هفته گذشته روی داد و این مربی پرتغالی با حضور در تهران ضمن بازدید از امكانات فوتبالی و گردش در شهر، چهارشنبه هفته گذشته نیز دیدار ایران برابر روسیه در ورزشگاه زاید اسپور ابوظبی امارات را تماشا كرد.
كرش پس از تماشای بازی ایران با روسیه راهی كشورش شد و اعلام كرد بزودی پاسخ نهایی را به مسئولان فوتبال ایران خواهد داد. او اوایل هفته جاری دستیارانش را به فدراسیون فوتبال معرفی كرد و از آنها خواست زمینه توافق با این مربیان را فراهم كند. این اتفاق افتاد و توافق نهایی با سه دستیار كرش نیز صورت گرفت.
اما در شرایطی كه همه منتظر بودند تا كرش قراردادش را با فدراسیون فوتبال ایران منعقد كند، علی كفاشیان دوشنبه شب از انصراف وی برای حضور در ایران خبر داد. در حالی كه علی كفاشیان عنوان كرد كرش اعلام كرده به دلیل مشكلات خانوادگی نمی تواند به ایران بیاید اما به نظر میر سد برخی اتفاقات و حوادث عامل انصراف كرش از حضور در ایران بوده است.
در این مورد گفته می شود كارلوس كرش در روز نخست مذاكره با مسئولان فدراسیون مشكلاتی را به عنوان نگرانی هایش برای حضور در ایران اعلام كرده بود كه پس از حضور در تهران این نگرانی ها برطرف شد و مسئولان فدراسیون فوتبال امیدوار بودند او تا پایان هفته جاری قراردادش را برای هدایت تیم ملی به امضا برساند اما دوشنبه شب همه چیز رنگ باخت.
و او به ایران نیامد. حالا به نظر می رسد سیاست فدراسیون استفاده از مربیان داخلی است زیرا روز گذشته كفاشیان اعلام كرد دیگر مربی خارجی مدنظر نیست و سرمربی بعدی تیم ملی ایرانی است.

متن ایمیل ارسالی كرش به فدراسیون فوتبال تصمیم من به خاطر مسائل غیرفوتبالی بود
فدراسیون فوتبال متن كامل ایمیل انصراف كارلوس كرش از پذیرش سرمربیگری تیم ملی را منتشر كرد.
كرش در ایمیلی به علی كفاشیان نوشت:
رئیس محترم فدراسیون فوتبال ایران
جناب آقای علی كفاشیان
من با اندوه و ناراحتی زیاد باید انصرافم را درباره دعوت شما و همچنین فرصت سرمربیگری تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در راه راهیابی به جام جهانی 2014 برزیل اعلام كنم. از صمیم قلب باید از دعوت سخاوتمندانه شما تشكر كنم. ابتدا باید بگویم كه تصمیم من تنها به دلیل مسائل شخصی بوده است و تصمیمم را گرفته ام و قابل تغییر نیست.
موارد بسیاری وجود دارد كه من باید از شما به خاطر آنها تشكر كنم. امیدوارم بتوانم قدردانی صمیمانه خود را برای آنچه شما انجام داده اید كه سرمربیگری من در تیم ملی ایران میسر شود، ابراز كنم. من به شما و طرفداران فوتبال ایران این تضمین را می دهم كه تصمیم من به خاطر مسایل شخصی و كاملا غیرفوتبالی بوده است كه متاسفانه نتوانستم این مشكلات را برای سرمربیگری تیم ملی ایران حل كنم.
من درباره فوتبال ایران اطلاعاتی داشتم اما اكنون با دیدن شور و هیجان مردم ایران برای فوتبال و همچنین برخورد خوش آمدگویی كه از مردم ایران دیدم تشكر می كنم و می توانم با اطمینان بگویم حال در مورد فوتبال ایران اطلاعات خوبی دارم. بازی تیم ایران در مقابل روسیه را دیدم و می توانم به صراحت بگویم كه آینده خوبی در انتظار فوتبال تان است و آینده درخشانی برای تیم ملی متصور هستم.
در پایان باید بگویم متاسفانه در این زمان خاص به دلایل خانوادگی و شخصی - همانطور كه مسایل شخصی برای همه ما اهمیت دارد - مجبورم تصمیم نپذیرفتن سرمربیگری تیم ملی را بگیرم و می دانم كه شما حتما من را درك می كنید. چرا كه نمی توان از كنار مشكلات خانوادگی به سادگی گذشت.

دنبال گزینه های خارجی می رویم اما... كفاشیان: من مربی ایرانی می خواهم
پس از انصراف كارلوس كرش از حضور در تیم ملی ایران علی كفاشیان می گوید در كشوری كه اتم را شكافته اند سرمربیگری تیم ملی كار سختی نیست و می توان با اعتماد به مربیان وطنی آینده خوبی را برای فوتبال ایران رقم زد.
علی كفاشیان به سؤالات مختلفی پیرامون انصراف كرش از حضور در تیم ملی، آینده این تیم و وضعیت هدایت تیم امید پاسخ داد.
¤ همه را با خبر انصراف كرش از حضور در تیم ملی ایران شوكه كردید.
- خودمان هم چنین وضعیتی داشتیم همه شرایط آماده امضای قرارداد كرش با فدراسیون فوتبال بود. اما متاسفانه ایمیل زد و گفت كه به دلیل مشكلات خانوادگی نمی تواند به ایران بیاید.
¤ فكر می كنید چه اتفاقی افتاد كه او در لحظه آخر چنین تصمیمی گرفت؟
- این تصمیم دو حالت بیشتر ندارد یا این كه او پیشنهاد بهتری داشته یا این كه جوسازی غربی ها علیه كشور ما او را از آمدن به ایران پشیمان كرده است. نمی دانم دلیل او كدام یك از این دو است اما فدراسیون فوتبال تمام تلاشش را انجام داد.
¤ عده ای معتقدند با شرایطی كه وجود دارد مربی بزرگ خارجی حاضر به حضور در ایران نمی شود؟
- من هم این حرف را قبول دارم. چندین بار این را به وضوح دیدم. چند بار با مربیان بزرگ خارجی تماس گرفتیم و آنها صراحتا گفتند نمی آیند. وقتی كرش به ایران آمده و خودش از نزدیك شرایط را دیده و همه چیز از نگاه او عالی بوده چنین پاسخی به پیشنهاد ایران می دهد تكلیف دیگر مربیان كه به ایران نیامدند كه مشخص است.
¤ اما به هر حال كرش برای حضور در ایران برای خودش بازارگرمی كرد.
اگر او پیشنهاد بهتری نسبت به پیشنهاد ایران داشت باید رقم پیشنهادی اش را در مذاكرات با ما بالا می برد. اما این چنین نشد و او با رقم پیشنهادی ما موافقت كرد. ما با تمام شرایط او موافقت كردیم. با او به توافق رسیدیم كه چقدر مرخصی بگیرد. حتی محل اقامتش را هم به او نشان دادیم. از كمپ هم راضی بود. شرایط تیم ملی را هم در بازی با روسیه دید. حتی دستیارانش را به ما معرفی كرد. به هر حال همه چیز آماده بود و نكته ای وجود نداشت كه بگوییم او به خاطر آن از آمدنت به ایران پشیمان شد. او گفت ما را بیمه كنید و ما هم پذیرفتیم. این آخرین شرطی بود كه برای ما گذاشت و ما هم پذیرفتیم.
¤ حالا این اتفاق افتاده است برنامه فدراسیون چیست؟
- اولین برنامه مان این است كه وضعیت تیم امید را مشخص كنیم. برای انتخاب سرمربی تیم بزرگسالان زمان داریم. باید گزینه های داخلی و خارجی مان را بررسی كنیم. اگر گزینه خوب خارجی پذیرفت به ایران بیاید شاید به دنبال مربی خارجی برویم اما اگر قرار باشد مربی متوسط خارجی به ایران بیاید قطعا اولویت با مربی داخلی است.
¤ تكلیف تیم امید چه می شود؟ تیم امید را به مربی داخلی می دهید یا خارجی؟
- اولویت برای ما مربی داخلی است و از ابتدا هم روی مربی داخلی نظر داشتیم.
¤ شاید بعد از این اتفاقات سرخوردگی در جامعه فوتبال ایران به وجود بیاید. خودتان آینده را چطور می بینید؟
- نباید این طور شود. نباید ناامید شویم. ما تیم خوبی در اختیار داریم. باید به همه دنیا ثابت كنیم كه می توانیم روی پای خود بایستیم. ما در مذاكره با كوئیروش حسن نیت مان را ثابت كردیم و نشان دادیم كه به دنبال آوردن مربی بزرگ هستیم. اما واقعا شرایط سخت است. ما در اتوبانی قرار داریم كه موانع زیادی در آن وجود دارد. من اعتقادم این است كه می توانیم با مربیان داخلی به نتایج خوب برسیم. ما مربیان خوبی داریم كه بهترین كلاس ها را پشت سر گذاشتند. در این مملكت وقتی اتم را جوانان شكافته اند كار سرمربیگری تیم ملی كار سختی نیسست.
¤ این طور كه از صحبت های شما استنباط می شود گزینه اصلی شما حضور مربی داخلی در تیم ملی است.
- من خودم راغب هستم كه مربی داخلی برای تیم ملی انتخاب شود. اما باید كمیته فنی تشكیل جلسه بدهد.

مربی پرتغالی در راه عربستان
یك منبع رسانه ای بین المللی گزارش داد سرمربی سابق تیم ملی پرتغال پیشنهاد عربستان را به ایران ترجیح داد.
سایت مانستر عنوان داشته كارلوس كرش كه از مدتی قبل با فدراسیون فوتبال ایران برای هدایت تیم این كشور به مذاكره پرداخت، پاسخ منفی خود را به ایرانیان داد. یك منبع نزدیك به این مربی اظهار داشت كرش كه در جام جهانی 2010 تیم كشورش را هدایت كرد، در مسیر وصل شدن به فدراسیون عربستان جهت هدایت تیم ملی این كشور آسیایی است. این مربی پس از رقابت های آفریقای جنوبی به طور گسترده به خاطر نمایش تیم پرتغال مورد انتقاد قرار گرفته بود.

وقتی رسانه های بین المللی نیز تعجب كردند ادعای عجیب در سایت فوتبال پرتغال
تصمیم ناگهانی سرمربی اسبق پرتغال در رد پیشنهاد همكاری با تیم ملی ایران باعث غافلگیری رسانه های بین المللی شد.
در شرایطی كه براساس مذاكرات به ظاهر مثبت مقامات فدراسیون فوتبال ایران و كارلوس كرش، این گونه تصور می شد كه این مربی 57 ساله زمام امور تیم ملی را برای مدت سه سال و در ازای رقمی حدود 6 میلیون دلار برعهده گیرد، این مربی در آخرین ساعات روز دوشنبه پاسخ منفی داد.
وی عنوان كرد به دلایل خانوادگی قادر به فعالیت با تیم ایران نیست.
این واكنش از جانب سرمربی و مربی پیشین تیم های رئال مادرید اسپانیا و منچستریونایتد انگلیس نه تنها باعث حیرت و شگفتی علاقمندان و رسانه ها در داخل ایران شد بلكه رسانه های پرتغال و جهان را غافلگیر كرد.
یك بررسی اجمالی به آخرین اخبار گزارش شده مطبوعات جهان در مورد كرش حكایت از این نكته می كند كه دنیای فوتبال وی را به عنوان سرمربی جدید تیم ایران به رسمیت شناخته بود.
رسانه هایی همچون لیسبون دیلی، آر.تی.پی، كامپیانس، وقت سوم و ... از پرتغال باور داشتند وی به عنوان جانشین قطبی معرفی خواهد شد. حتی رسانه های بین المللی همچون فكتوری، لانست، جهان برزیل، فوتبال پرتغال، واسكیز و ... نیز در عناوین خبری خود به این نكته اشاره واضح و روشنی داشتند.
یك نكته جالب در این میان مصاحبه كوتاهی از قول این مربی در سایت فوتبال پرتغال بود كه اظهار داشته بود شیفته بازیكنان و مردم ایران شده است ولی در نهایت بحث مسائل خانوادگی را به عنوان عامل اصلی عدم همكاری پیش كشید. واكنشی كه تنها از جانب مربیان گمنام سر می زند اما چون او قبلا نیز در خارج از كشورش كار كرده و اكنون با چند پیشنهاد قابل توجه بین المللی از جمله تیم ملی عربستان نیز روبرو است، این شائبه را پیش آورد كه دلیل واقعی عدم حضورش در ایران مسئله ای فراتر از موضوع خانوادگی بوده است.

واكنش كمیته ملی المپیك به نیامدن كرش مجبوریم سراغ گزینه های داخلی برویم
دبیر كل كمیته ملی المپیك در واكنش به انصراف كارلوس كرش از پذیرش سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران گفت: ظاهرا مجبوریم كه سراغ گزینه های داخلی برویم.
بهرام افشارزاده دبیر كل كمیته ملی المپیك گفت: به محض اینكه با خبر شدم كرش به ایران نمی آید در جلسه ای با آقای كفاشیان حاضر شدم كه ماحصل آن را فدراسیون فوتبال اعلام خواهد كرد.
وی افزود: نمی دانم چكار باید انجام داد اما ظاهرا می بایست سراغ گزینه های داخلی برویم. آقای كفاشیان نیز همین نظر را داشته و اعلام كردند كه در كنار بررسی گزینه های داخلی با دیگر گزینه های خارجی نیز مذاكره خواهد شد.
افشارزاده در انتها گفت: تیم امید فعلا با همین كادر ادامه می دهد و امیدواریم در بازی با قرقیزستان مشكلی ایجاد نشود.

اخبار ورزش ایران

محرومیت چهار ورزشكار دوپینگی ایران
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی و دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) از صدور احكام محرومیت 4 ورزشكار رشته های بوكس، دوومیدانی و كبدی خبر داد. دكتر لطفعلی پوركاظمی، اظهار كرد: این ورزشكاران از رشته های بوكس (یك نفر)، كبدی (یك نفر) و دوومیدانی (دو) نفر هستند و هر یك از آنها به مدت دو سال از شركت در كلیه مسابقات ورزشی داخلی و خارجی محروم شدند.
محمودی ، مربی احتمالی تیم ملی والیبال
در صورت توافق فدراسیون والیبال با پرندی، محمودی به عنوان مربی در كنار تیم ملی فعالیت خود را آغاز خواهد كرد. با توجه به حضور بهنام محمودی، بازیكن سابق تیم ملی ایران در لیگ ایتالیا و آشنایی وی با پرندی، یكی از گزینه های مدنظر فدراسیون برای سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران، احتمال حضور محمودی به عنوان مربی در تیم ملی افزایش پیدا كرد. بنابراین اگر قرارداد سیلوانو پرندی با فدراسیون والیبال ایران قطعی شود محمودی فعالیت خود را به عنوان مربی آغاز خواهد كرد. بهنام محمودی با تایید این خبر عنوان كرد: پیشنهاد مربیگری تیم ملی از سوی پرندی و فدراسیون والیبال به من داده شده است. در هر زمینه ای كه بتوانم به تیم ملی كمك خواهم كرد.
14 اسفند، آغاز دوباره اردوی كشتی گیران نوجوان
دومین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی كشتی فرنگی نوجوانان از 14 اسفند آغاز خواهد شد. اولین مرحله اردوی تیم رشید محمدزاده از روز 16 بهمن در مجموعه برق تهران آغاز شد و امروز به پایان می رسد. دور جدید تمرینات نیز از 14 اسفند آغاز می شود. این اردو تا روز بیست وششم ماه آینده به طول می انجامد. فرنگی كاران نوجوان خود را برای شركت در مسابقات آسیایی و جهانی 2011 آماده می كنند. دور سوم تمرینات نیز از 6 تا 17 فروردین برگزار خواهد شد. بعد از این اردو مسابقات انتخابی به انجام می رسد.
بسكتبالیست خارجی در گرگان
كادرفنی تیم بسكتبال شهرداری گرگان بازیكن كروات خود را به دلیل مصدومیت كنار گذاشته و بسكتبالیست خارجی جدید به خدمت می گیرد. كادر فنی تیم بسكتبال شهرداری گرگان قصد دارد برای ادامه مسابقات لیگ برتر ساشا كوئیچ، بازیكن كروات این تیم را كه مصدوم شده است را كنار گذاشته و بسكتبالیست خارجی جدیدی را جایگزین وی كند. كوئیچ در دیدارهای كه برای شهرداری به میدان رفت، عملكرد خوبی را به نمایش گذاشت، اما این بازیكن چند هفته ای است كه دچار مصدومیت شده و با نظر كادرفنی باید از این تیم جدا شده و جای خود را به یك بازیكن خارجی دیگر بدهد. مسئولان شهرداری تاكنون نام بازیكن جدید خارجی كه قرار است در ادامه لیگ این تیم گرگانی را همراهی كند را اعلام نكرده اند.
انتقاد از بلاتكلیفی دوومیدانی
نایب قهرمان پرتاب چكش بازی های آسیایی گوانگجو گفت: كار دوومیدانی كاران دیگر از فریاد زدن گذشته است. كاوه موسوی عنوان كرد: پس از بازی های آسیایی همه مربیان خارجی دوومیدانی را راهی كشورهای خود كردند و به همه وعده دادند كه پس از تعطیلات سال نوی میلادی برای ادامه تمرینات باز خواهند گشت؛ اما تا به امروز هیچ خبری از مربیان نیست و اكثر ملی پوشان به تنهایی، بدون برنامه و حمایتی از سوی فدراسیون تمرینات خود را دنبال می كنند. موسوی با اشاره به اهمیت بالای فصل بدنسازی جاری تصریح كرد: ورزشكاران سال آینده فرصت دارند تا سهمیه المپیك لندن را در میادین مختلف بین المللی به دست آوردند. این در حالی است كه ما پس از بازی های آسیایی فرصت تمرین خوب را از دست دادیم و این همه فقط به دلیل بلاتكلیفی فدراسیون دوومیدانی از سوی سازمان تربیت بدنی است.
مربیان و كشتی گیران ایرانی در راه آمریكا
یكی از دانشگاه های آمریكا از مربیان تیم ملی كشتی آزاد دعوت كرد تا در یك كلینیك ورزشی به آموزش كشتی بپردازند. یكی از دانشگاه های آمریكا از غلامرضا محمدی و محسن كاوه سرمربی و مربی تیم ملی آزاد دعوت به عمل آورده اند تا در كلینیك ورزشی این كشور به آموزش كشتی بپردازند. مهدی تقوی قهرمان سال 2009 جهان، صادق گودرزی دارنده دو مدال برنز و نقره سال های 2009 و 2010 مسابقات جهانی و رضا یزدانی نفر سوم رقابت های جهانی 2006 و 2007 نیز به این كلینیك دعوت شده اند. محمدی، كاوه و این سه كشتی گیر كه برای دریافت روادید این كشور به سفر رفته اند، روز شنبه به ایران بازمی گردند.
14 قایقران در اردوی تیم ملی
مرحله سوم اردوی تیم ملی روئینگ تك پاروی مردان با دعوت از 14 قایقران جدید از 30 بهمن در بندرانزلی آغاز می شود. پاروزنان دعوت شده به اردو تا 14 اسفندماه در پایگاه قهرمانی سنگاچین بندرانزلی تمرین خواهند كرد. وحید و یاسر جوهری، فرهاد و فرزاد كربلائی قلی زاده و افشار حیدری از آذربایجان غربی، سعید یاقوتی، ولی الله بیگی، سعید خزلی، ناصر صادقی، خشایار عباس آبادی و امیرحسن كاویانی از تهران، فردین حسنوند و سعید عادلی از لرستان، مسعود محمدی و مسعود فتحی از زنجان، كیهان شمسی از كرمانشاه، اسماعیل اصغری از مازندران و سعید سعادتی از خراسان شمالی ورزشكاران دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.
تغییر در برنامه های تیم والیبال نوجوانان
تاریخ مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان در سال آینده تغییر پیدا كرد. طبق بررسی مسئولان فدراسیون جهانی والیبال، تاریخی برای مسابقات جهانی نوجوانان جهان در نظر گرفته شده است كه در تعطیلات مدارس این رده سنی باشد و كمترین لطمه را به والیبالیست های نوجوان بزند. این مسابقات طبق تاریخ جدید اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی والیبال، یك الی 10 آگوست (10 الی 19 مرداد)در آرژانتین برگزار خواهد شد. تیم ملی والیبال ایران با كسب عنوان قهرمانی در مسابقات نوجوانان آسیا جواز حضور در این رقابت ها را كسب كرده است.
عدم صدور روادید برای جودوكاران ایرانی
در حالی كه تیم منتخب جودو نیروهای مسلح قصد حضور در رقابتهای بین المللی آلمان را داشت به دلیل صادر نشدن روادید، سفر این تیم به سرزمین ژرمن در هاله ابهام قرار گرفت. رقابت های گرندپریكس آلمان طی روزهای شنبه و یكشنبه هفته آینده 30 بهمن و اول اسفند ماه در شهر دوسلدورف برگزار خواهد شد. قرار بود تیم منتخب نیروهای مسلح كشورمان برای حضور در این مسابقات راهی آلمان شود كه تاكنون روادید سفر به این كشور برای این تیم صادر نشده است. روابط بین الملل فدراسیون در تلاش است با رایزنی فدراسیون جودو آلمان نسبت به اخذ روادید اقدام كند. در صورتیكه روادید این تیم صادر نشود، تنها سرمربی تیم ملی به همراه میراسماعیلی و رودكی راهی آلمان خواهند شد. در این پیكارها جودوكاران مطرح جهان در اوزان هشتگاه برروی تاتامی خواهند رفت تا امتیاز رنكینگ جهانی خود را برای كسب سهمیه المپیك 2012 لندن افزایش بدهند. از تیم ملی ایران تنها آرش میراسماعیلی كه روادید خود را دریافت كرده در این مسابقات شركت خواهد كرد. محمد رضا رودكی هم تنها در اردوی مشترك بعد از مسابقات شركت می كند میراسماعیلی را در این سفر همراهی خواهند كرد.

 


 Bungling Ben
سه شنبه 21 فروردین 1397 12:31 ق.ظ
And, that the Clallam County Planning Commission would make decisions
impacting the citizens and the school children of Clallam County without reading the next.
Robert's BJ boy
دوشنبه 20 فروردین 1397 03:44 ب.ظ
I do not approach it. Usually safer?
garciniacambogiapremium.net
دوشنبه 20 فروردین 1397 06:56 ق.ظ
Have been taking little over a month.
How do you prevent Achilles tendonitis?
شنبه 1 مهر 1396 03:49 ب.ظ
If you are going for most excellent contents like myself, just pay
a visit this web site everyday since it presents quality contents, thanks
How do you treat a sore Achilles tendon?
دوشنبه 27 شهریور 1396 03:58 ق.ظ
Wonderful beat ! I wish to apprentice even as you amend your website, how could i subscribe for a weblog web site?
The account aided me a applicable deal. I were a little bit acquainted
of this your broadcast provided shiny clear concept
feet issues
شنبه 18 شهریور 1396 03:52 ق.ظ
Hi there mates, how is all, and what you desire to say concerning this article, in my view its truly remarkable for me.
foot pain
شنبه 18 شهریور 1396 03:47 ق.ظ
I wanted to thank you for this fantastic read!! I absolutely
loved every little bit of it. I have you saved as a favorite to look at new
things you post…
What is the Ilizarov method?
دوشنبه 16 مرداد 1396 11:47 ب.ظ
Excellent article. I'm going through many of these issues
as well..
geniecrute.blog.fc2.com
سه شنبه 10 مرداد 1396 03:33 ق.ظ
You should be a part of a contest for one of the greatest websites on the net.
I'm going to highly recommend this website!
How much does it cost for leg lengthening?
یکشنبه 25 تیر 1396 10:45 ب.ظ
Spot on with this write-up, I really think this website needs much more attention. I'll probably be back again to read through more, thanks for the info!
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 05:54 ق.ظ
Hello to every single one, it's genuinely a good for me to pay a visit this
web site, it includes precious Information.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 11:39 ب.ظ
Hi there to all, the contents present at this site are truly remarkable
for people knowledge, well, keep up the nice work fellows.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر